ПРРС "Одеса": порятунок пасажирів та єкіпажу з яхти «Барс»

За повідомленням начальника ПРРС "Одеса" ДП "Дельта-лоцман" Георгія Столбцова, 25 серпня 2008р. в 10:26 лоцман-оператор ПРРС «Одеса» одержав повідомлення від старшого зміни лоцмана-оператора Іллічівського ПРРС, що т/х «Ursula», який стоїть на якорі у відкритому морі, спостерігає 9 чоловік в рятувальних жилетах, що дрейфують на південь. Т/х «Ursula|» було рекомендовано негайно розпочати операцію по спасінню людей. Про викладане відразу ж були направлені повідомлення в СКЦ, Координаційний центр в Миколаєві, Іллічівську прикордонну службу, Іллічівський портнагляд і ПРРС «Южний».

Спільними зусиллями СКЦ, одеських портовиків і лоцманів-операторів ПРРС, які організували на високому професійному рівні переговори щодо організації порятунку людей, переконали ДП «ОМТП» в терміновості вживання заходів з порятунку і до місця виявлення людей був відправлений буксир Одеського порту - „Ударник”.

Координацію дій з боку ПРРС «Іллічівськ» вів старший лоцман-оператор Петров Владислав Володимирович. За пультом ПРРС „Одеса” знаходились лоцмана-оператори Количев Євген Павлович, Буртяк Віталій Іванович та Пономаренко Анатолій Артемович (начальник зміни).

До рятувальної операції були залучені м/v «Skirner», який йшов в Іллічівськ, швидкохідний катер-яхта «Принцесса Анна», що вийшла на допомогу з Одеського яхт-клубу «Марина». Таким чином, вдалося врятувати всіх людей: чотирьох підібрала «Принцесса Анна», трьох - контейнеровоз «Skirner», двоє були підняті на м/т «Ursula».

Всі врятовані люди доставлені в порт Одеса.

За інформацією екіпажу «Принцесса Анна», на яхті «Барс» не витримав стоячий такелаж під час пориву вітру. Мачта зламалася, впала на палубу і пробила борт. Яхта затонула в перебігу трьох хвилин.

25/08/2008