В філії «Дельта-лоцман» удосконалено програму підготовки морських лоцманів

Тренажерний центр філії "Дельта-лоцман" ДП "АМПУ"

В тренажерному центрі філії «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ» до програми підготовки/перепідготовки морських лоцманів введено додаткові лекції з використання електронної картографії (ECDIS) та використання PPU (PersonalPilotUnit) – персональних лоцманських терміналів.

Нещодавно підрозділи лоцманської служби філії отримали партію надсучасних терміналів PPU, які складаються з планшетного комп’ютера з підтримкою високоточного GPS, навігаційного датчика, спеціалізованого навігаційного програмного забезпечення європейських виробників та електронних карт «Укрморкартографії», сумісних з іноземним ПЗ.

За допомогою PPU лоцман отримує великі масиви даних високої точності з відображенням поточного місця розташування судна та вектору його руху на електронній карті. Також завдяки PPU у лоцмана є інформація про небезпечні райони, AIS-цілі тощо. Завдяки цьому, зокрема, можна зробити точне прогнозування курсу судна та його розташування відносно причалу під час виконання швартовних робіт.

Додатково PPU дають змогу наносити на завантажені електронні карти місця стоянки суден, розраховувати оптимальну точку скидання якоря, обчислювати оптимальну швидкість підходу судна до місця якірної стоянки, прогнозувати параметри розвороту судна в умовах стисненої акваторії тощо.

«Застосування PPU дозволяє підвищити рівень безпеки мореплавства під час виконання лоцманських проведень, особливо при проведенні великотоннажних суден за несприятливих погодних умов, що суттєво знижує ризики виникнення аварійних морських подій з суднами. За оцінками самих лоцманів, детальне ознайомлення з зазначеними технологічними новаціями є надзвичайно важливим», - зазначив начальник лоцманської служби філії Юрій Харьков.

З метою ефективного використання терміналів PPU лоцманами філії, було прийнято рішення про удосконалення навчальної програми з підготовки і перепідготовки лоцманів в тренажерному центрі філії. Лекції та практичні заняття з вивчення останніх новацій у світі цифрових технологій проводять досвідчені морські лоцмани філії Олександр Галамутько та Ілля Смірнов.

27/04/2021